Wydarzenia dla dzieci

Laporello z Filią nr 2 MBP

Uczniowie kl. 1 e i 1 c ze Szkoły Podstawowej nr 5 mieli okazję spróbować swoich sił w ozdabianiu harmonijkowych książeczek leporello, wcześniej przygotowanych przez panie z Klubu Seniora Rawka. Dzięki międzypokoleniowej współpracy powstały kolorowe, obrazkowe historie z życia pszczół. Na kartach książeczek pojawiły się barwne ogrody, łąki pełne kwiatów i oczywiście bohaterki projektu. Okazało się, że pokłady dziecięcej wyobraźni są niewyczerpane a wspólna praca twórcza dostarczyła najmłodszym i seniorom wiele radości. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością a „zastępcze babcie” chętnie służyły wsparciem podczas zajęć. Za stworzenie klimatycznej atmosfery podczas spotkań dziękujemy paniom: Zofii Cieślak, Alinie Gołebiowskiej , Helenie Kroc i wszystkim Paniom, które zaangażowały w realizację projektu. Wasza pomoc była bezcenna.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „O pszczołach klimatycznie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.