Wydarzenia dla dzieci

Wycieczka do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

Spotkaliśmy się w Grabskim Siole – w samym sercu Bolimowskiego Parku Krajobrazowego – aby poznać jego przyrodę, zwłaszcza świat owadów zapylających Uczestnicy naszej wyprawy wysłuchali pogadanki przygotowanej przez pracowników Parku o znaczeniu zapylaczy dla całego ekosystemu. Dowiedzieli się również, że mogą wspierać aktywnie dzikich mieszkańców pól i łąk, budując im zastępcze siedliska. Każdy z uczestników, wykorzystując naturalne materiały: ceramiczne doniczki, glinę, trzcinę i sznurek, wykonał domek dla owadów.

Kolejne warsztaty odbyły się już w terenie. Wyposażeni w siatki entomologiczne, pojemniki na owady, lupy oraz atlasy wyruszyliśmy na łąkę, aby obserwować jej mieszkańców. W otoczeniu natury młodzi przyrodnicy oraz ich opiekunowie spędzili aktywnie popołudnie łącząc naukę z zabawą. O merytoryczną stronę całego wydarzenia zadbały: Agnieszka Pruszkowska, Kinga Nowak oraz Angelika Jarosz – pracownice Parku, za co bardzo dziękujemy.

Za nieocenioną pomoc na etapie przygotowywania tej części projektu kłaniamy się Stanisławowi Pytlińskiemu – dyrektorowi Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Dziękujemy uczestnikom, mamy nadzieję, że bawiliście się wyśmienicie?

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „O pszczołach klimatycznie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.