Wydarzenia dla dzieci

Przepisy na tygrysy z Filią nr 4 MBP

‘Przepisy na tygrysy – słowa wspierające harmonijny rozwój dziecka” to projekt przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. W kolejnych jego odsłonach dzieci poznają podstawowe emocje. Dzięki wykorzystaniu poezji w formie wierszy i piosenek uczą się rozpoznawać emocje w sobie i u innych. Poznają sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych – czyli jak daną emocję okiełznać, uspokoić, jednym słowem jaki przepis na nią znaleźć. Część pierwsza poświęcona jest oswajaniu złości. Każdy czasem się złości. Ważne, żeby już od najmłodszych lat znać sposoby rozładowania złości, przekierowania energii, jaka w nim wzbiera. Zajęcia z biblioterapii oparte na współczesnej polskiej poezji dziecięcej oraz elementach treningu uważności pomogą dzieciom lepiej poznać samych siebie.

Przepisy na złość poznały przedszkolaki ze skierniewickich przedszkoli: Przedszkole nr 1 na ulicy Batorego, Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Przedszkole Małych Odkrywców.

Dzieci na zajęciach tupały w czasie piosenki, klaskały, a nawet wbijały magiczne gwoździe. Ćwiczyły oddech, sprawdzając, czy uśmiechnięta buźka na ich brzuchach będzie się ruszała czy nie.

Druga część projektu poświęcona będzie smutkowi.

Grupy chętne na zajęcia zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Malinowską z Filii nr 4 MBP

(tel: 46 880 92 99)