Partnerzy

Zainwestuj w wyobraźnię!

W 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 16 800 zł na realizację projektu „Zainwestuj w wyobraźnię!” (wartość projektu 24 900 zł: MKiDN - 16 800 zł, MBP - 8 100 zł).

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Wyobraźnia człowieka to niewyczerpane źródło inspiracji, postrzegania i działania. Kreatywność to zdolność do tworzenia wytworów nowych i wartościowych, a człowiek kreatywny to ktoś generujący pomysły, które czynią świat lepszym i piękniejszym. Wykorzystując współczesną wartościową literaturę dla dzieci chcemy rozbudzać wyobraźnię dzieci i podsuwać dorosłym nowe pomysły na działania intensyfikujące ich rozwój, ułatwiające późniejszy start w dorosłość, życiowe wybory. Dla dzieci przygotowaliśmy różnorodne zajęcia wspierające ich rozwój: spotkania z ilustratorami, artystami, trenerami uważności, pracownikami Nadleśnictwa Skierniewice, zajęcia z elementami arteterapii oraz literacko-plastyczne. Rodzicom i opiekunom podpowiemy w formie warsztatów i wykładów jak urozmaicać pracę i zabawę z dzieckiem (warsztaty treningu uważności, warsztaty arteterapii oraz wykład o roli ilustracji w rozwoju dziecka).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.