Wydarzenia

Inkografie Rafał Olbiński, wystawa

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Inkografie Rafał Olbiński”, na której prezentujemy prace jednego z najbardziej cenionych artystów w Polsce i zagranicą.Rafał Olbiński kreuje w swoich pracach świat doskonały, świat pełen metafor i znaczeń, w którym każdy szczegół zdaje się skrywać tajemnicę,  najważniejszym elementem jego prac jest zawsze ludzka postać. Grafiki udostępniała nam Galeria sztuki DESA Modern z Warszawy.

Prace tego wielkiego artysty można nabyć w MBP.

Wystawa czynna od 5 do 31 maja w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Rafał Olbiński - Artysta bardzo wszechstronny i intrygujący. Malarz, ilustrator, grafik, projektant, scenograf, plakacista. Jego twórczość charakteryzuje indywidualny, niepowtarzalny styl, nieco z pogranicza symbolizmu i surrealizmu. Artysta jest niezwykle ceniony w Polsce i zagranicą, czego wyrazem jest 38 indywidualnych wystaw w USA, Niemczech, Japonii, Polsce, Belgii, Chile, Szwajcarii, Holandii, Francji, Wenezueli. Za swoją twórczość uhonorowany został ponad 150 nagrodami. Najbardziej prestiżowe to: 1994 artystyczny Oscar za Najbardziej Znaczący Plakat Roku, Prix Savignac w Paryżu 1994 nagroda czasopisma Creative Review w Londynie za najlepszą brytyjską ilustrację. 1995 pierwsza nagroda w konkursie "New York City Capital of the World" 1996 nagroda Stephana Dohanosa za najlepszą pracę roku, przyznawana przez członków Stowarzyszenia Ilustratorów Nowojorskich 2002 nagroda „Premio Divina Guilia” miasta Fondi we Włoszech za wybitny wkład do sztuki współczesnej 2006 roku złoty medal Gloria Artist od Prezydenta Polski. 

Inkografia to współczesna forma grafiki, powstała przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań z zakresu technologii cyfrowej. Wysoka gramatura papieru wraz z naturalnie pigmentowanym atramentem gwarantuje przepiękne, nasycone barwy oraz idealnie neutralne odcienie szarości. W trosce o odpowiednią trwałość powstałych prac oraz o wierne odwzorowanie detali kolorystycznych twórcy korzystają z najwyższej jakości materiałów. Inkografie przygotowywane są w limitowanych edycjach. Każda inkografia posiada swój unikalny numer naniesiony ręcznie oraz odcisk suchej pieczęci potwierdzający autentyczność i pochodzenie pracy. Do każdej inkografii DESA Modern załącza certyfikat na papierze z dwutonowym znakiem wodnym, dodatkowo zabezpieczonym  poprzez gilosze oraz włókna widoczne w promieniach UV. Dokument potwierdza pochodzenie inkografii oraz zawiera informacje na temat oryginału. Na odwrocie każdej pracy oraz na certyfikacie znajduje się hologram, na którym widnieje numer identyfikacyjny.

Desa Modern działa na polskim rynku od 2009 roku. Galeria powstała z pasji do sztuki. Tą pasją chce się dzielić z szerokim kręgiem odbiorców. W ramach projektu, DESA Modern pracuje na zasadach wyłączności z największymi i najbardziej uznanymi polskimi artystami współczesnymi: Rafałem Olbińskim, Edwardem Dwurnikiem, Jerzym Nowosielskim, Janem Dobkowskim, Tadeuszem Dominikiem oraz Jarosławem Modzelewskim. Aktywna obecność artystów przy procesie powstawania inkografii i odręczny podpis pod każdą z prac czynią z inkografii wartościowy obiekt kolekcjonerski. Więcej informacji o galerii na stronie: www.desamodern.pl