„Muminki się cieszą…” powiatowy konkurs w MBP w Skierniewicach

5 grudnia 2015 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach odbył się powiatowy konkurs czytelniczy „Muminki się cieszą …”, poświęcony życiu i twórczości fińskiej pisarki, Tove Jansson. Do konkursu zgłosiło się 21 uczniów klas III i IV ze szkół podstawowych z terenu powiatu skierniewickiego ziemskiego.
Podczas etapu I pisemnego uczestnicy odpowiadali na przygotowany zestaw 25 pytań, do etapu II przeszło 5 uczniów z największą liczbą punktów. W finale uczestnicy odpowiadali na 3 pytania z losowo wybranych zestawów.

Jury wyłoniło zwycięzców konkursu:

I miejsce - Kamil Chmielewski ze Szkoły Podstawowej w Kęszycach
II  miejsce aequo - Aneta Majewska ze Szkoły Podstawowej w Bolimowie,
                                - Weronika Ozimek ze Szkoły Podstawowej w Makowie,
                                - Milena Popławska ze Szkoły Podstawowej w Kowiesach,
III miejsce -  Nikodem Maj ze Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze.

Finaliści i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodycze.

Gościem biblioteki była etnograf Hanna Kuberska-Skrzydło, która opowiadała o tradycjach i zwyczajach adwentowych.