Akcja "Mała książka - wielki człowiek" w MBP w Skierniewicach

Placówki dziecięce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach włączyły się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja rozpoczęła się od połowy września.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej zostało zapisanych 30 trzylatków. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć.
Jeden trzylatek został już uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego zainteresowania czytelnicze.

Już 13. tys. trzylatków z całej Polski otrzymało wyprawki czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania biblioteki i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanych przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu - imienny dyplom.
Wyprawki czytelnicze czekają na trzylatków we wszystkich placówkach  dziecięcych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach. Zachęcamy rodziców z dziećmi do odwiedzenia naszych placówek na terenie miasta.