czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach informuje o zmianach godzin otwarcia placówek w okresie wakacyjnym, czyli od 29 czerwca do 29 sierpnia 2020 r.

maja

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach (ul. Jagiellońska 8/16) będzie czynna od 18 maja 2020 r.

Konkurs "Palcem po mapie" MBP w Skierniewicach
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w nietypowej grze miejskiej:)

Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze literackiej "Palcem po mapie". Phileas Fogg objechał świat w 80 dni. Wy zrobicie to w 5 dni :) Śladami bohaterów literackich podążycie do najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. Sprawdźcie swoją znajomość literatury i geografii, a przy tym bawcie się dobrze z całą rodziną. Ruszamy ze Skierniewic, a wskazówki poprowadzą Was do kolejnych punktów naszej podróży. Życzymy udanej zabawy!

maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach będzie otwarta dla użytkowników od 4 maja 2020 r. zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury. Informujemy, że zostały wprowadzone zasady bezpiecznego funkcjonowania MBP w Skierniewicach.

Spokojnej Wielkiejnocy :)
kwietnia

Życzymy Państwu wiosennej nadziei:) Będzie dobrze!

Wakacje w MBP w Skierniewicach
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na zajęcia wakacyjne do placówek dziecięcych:

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60,e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2, ul. Jagiellońska 8/16, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 4, ul. Bohaterów Westerplatte 60, tel. 46 880 92 99, e-mail: filia_4@mbp.skierniewice.pl

Książka „Stanisław Teofil Rybicki (1843-1920) – lekarz i społecznik” w wersji elektronicznej
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach informuje, że książka „Stanisław Teofil Rybicki (1843-1920) – lekarz i społecznik”, wydana przez MBP w 2006r., jest dostępna w wersji online TUTAJ.

Polecamy lekturę!

Tydzień Bibliotek w MBP w Skierniewicach
maja

Już po raz siedemnasty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włącza się do ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek. W tym roku ze względu na stan epidemii przenosimy się do przestrzeni wirtualnej. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny TB odbędzie się już z Czytelnikami - najważniejszymi gośćmi.

60 000 darmowych ebooków dla Czytelników MBP w Skierniewicach
kwietnia

Szanowni Czytelnicy, przypominamy - Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi.
Dzięki współpracy konsorcjum mazowieckich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków. Wybierać można spośród literatury popularnej i literatury faktu, romansów, powieści obyczajowych, biografii, kryminałów, reportaży, bajek i lektur szkolnych.

W celu uzyskania kodu należy zadzwonić do Biblioteki głównej 46 833 69 69

marca

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek.

Od 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności bibliotek.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy