Konkurs internetowy MBP w Skierniewicach
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w konkursie internetowym „Jesień, jesień”. Oto drugie pytanie:

Prosimy o podanie tytułu i autora książki, z której pochodzi cytat: "Życie zaczyna się dopiero jesienią, kiedy robi się chłodniej".

Literacka gra miejska "Balladyna w Skierkach" MBP w Skierniewicach
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach wyjątkowo gorąco zaprasza do udziału w grze miejskiej "Balladyna w Skierkach"
Gra odbędzie się 5 września w godzinach 16.00 - 20.00
Do zabawy zapraszamy uczniów szkół średnich i dorosłych.
Drużyny można rejestrować do 3 września we wszystkich placówkach MBP. Przypominamy, że gra odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego!

Grą „Balladyna w Skierkach” włączamy się w dziewiątą edycję Narodowego Czytania.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem:)

Uwaga!
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach informuje o zmianach godzin otwarcia placówek w okresie wakacyjnym, czyli od 29 czerwca do 29 sierpnia 2020 r.

Uwaga!
maja

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach (ul. Jagiellońska 8/16) będzie czynna od 18 maja 2020 r.

Konkurs "Palcem po mapie" MBP w Skierniewicach
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w nietypowej grze miejskiej:)

Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze literackiej "Palcem po mapie". Phileas Fogg objechał świat w 80 dni. Wy zrobicie to w 5 dni :) Śladami bohaterów literackich podążycie do najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. Sprawdźcie swoją znajomość literatury i geografii, a przy tym bawcie się dobrze z całą rodziną. Ruszamy ze Skierniewic, a wskazówki poprowadzą Was do kolejnych punktów naszej podróży. Życzymy udanej zabawy!

9. edycja Papierówki w MBP w Skierniewicach
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ogłasza 9. edycję konkursu „Papierówka”. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania kryminalnego "Sprawa zielonej walizki".
Termin nadsyłania prac to 3 listopada 2020 r.

"Familijny wieczór pod chmurką" z Filią nr 4 MBP w Skierniewicach
sierpnia

Lodova Kraina, Centrum Kultury i Sztuki oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach zapraszają na "Familijny wieczór pod chmurką". Czekamy 26 sierpnia od godz. 18.30 do Lodovej Krainy przy ul. Warszawskiej 9.

Wakacje w MBP w Skierniewicach
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na zajęcia wakacyjne do placówek dziecięcych:

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60,e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2, ul. Jagiellońska 8/16, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 4, ul. Bohaterów Westerplatte 60, tel. 46 880 92 99, e-mail: filia_4@mbp.skierniewice.pl

Książka „Stanisław Teofil Rybicki (1843-1920) – lekarz i społecznik” w wersji elektronicznej
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach informuje, że książka „Stanisław Teofil Rybicki (1843-1920) – lekarz i społecznik”, wydana przez MBP w 2006r., jest dostępna w wersji online TUTAJ.

Polecamy lekturę!

Tydzień Bibliotek w MBP w Skierniewicach
maja

Już po raz siedemnasty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włącza się do ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek. W tym roku ze względu na stan epidemii przenosimy się do przestrzeni wirtualnej. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny TB odbędzie się już z Czytelnikami - najważniejszymi gośćmi.

Radka Trestikova
Osiem