maja

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach (ul. Jagiellońska 8/16) będzie czynna od 18 maja 2020 r.

Konkurs "Palcem po mapie" MBP w Skierniewicach
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w nietypowej grze miejskiej:)

Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze literackiej "Palcem po mapie". Phileas Fogg objechał świat w 80 dni. Wy zrobicie to w 5 dni :) Śladami bohaterów literackich podążycie do najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. Sprawdźcie swoją znajomość literatury i geografii, a przy tym bawcie się dobrze z całą rodziną. Ruszamy ze Skierniewic, a wskazówki poprowadzą Was do kolejnych punktów naszej podróży. Życzymy udanej zabawy!

maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach będzie otwarta dla użytkowników od 4 maja 2020 r. zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury. Informujemy, że zostały wprowadzone zasady bezpiecznego funkcjonowania MBP w Skierniewicach.

Spokojnej Wielkiejnocy :)
kwietnia

Życzymy Państwu wiosennej nadziei:) Będzie dobrze!

60 000 darmowych ebooków dla Czytelników
marca

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi. Dzięki współpracy konsorcjum mazowieckich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków.

Książka „Stanisław Teofil Rybicki (1843-1920) – lekarz i społecznik” w wersji elektronicznej
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach informuje, że książka „Stanisław Teofil Rybicki (1843-1920) – lekarz i społecznik”, wydana przez MBP w 2006r., jest dostępna w wersji online TUTAJ.

Polecamy lekturę!

Tydzień Bibliotek w MBP w Skierniewicach
maja

Już po raz siedemnasty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włącza się do ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek. W tym roku ze względu na stan epidemii przenosimy się do przestrzeni wirtualnej. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny TB odbędzie się już z Czytelnikami - najważniejszymi gośćmi.

60 000 darmowych ebooków dla Czytelników MBP w Skierniewicach
kwietnia

Szanowni Czytelnicy, przypominamy - Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi.
Dzięki współpracy konsorcjum mazowieckich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków. Wybierać można spośród literatury popularnej i literatury faktu, romansów, powieści obyczajowych, biografii, kryminałów, reportaży, bajek i lektur szkolnych.

W celu uzyskania kodu należy zadzwonić do Biblioteki głównej 46 833 69 69

marca

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek.

Od 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności bibliotek.

E-booki Legimi w MBP w Skierniewicach
marca

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi. Prosimy wchodzić do bazy przez baner zamieszczony przy BIP.

Czytelnik otrzymuje 1 kod miesięcznie. Ważne, aby kod aktywować nie później niż ostatniego dnia miesiąca, w którym się go otrzymało – w przeciwnym wypadku straci ważność. Aktywowany kod zapewnia dostęp do Legimi przez 30 dni.

Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego "Skierniewiczanie czytają e-booki bez limitu".

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy