WAKACJE 2019
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na zajęcia w czasie wakacji do placówek:

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60, e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 4, ul. Bohaterów Westerplatte 60, tel. 46 880 92 99, e-mail: filia_4@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 5, al. Niepodległości 4, tel. 46 832 60 59, e-mail: filia_5@mbp.skierniewice.pl

"Piknik z robotem" w Filii nr 4 MBP
maja

Filia nr 4 MBP zaprasza 17 maja 2019 roku na zabawę z kodowaniem i robot Photon.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki
kwietnia

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – podał Instytut Książki, który uważa że pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską w Filii nr 5 MBP
kwietnia

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach  zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską.

Zapraszamy 5 kwietnia o godzinie 10.00 do Filii nr 5 MBP przy ulicy al. Niepodległości 4.

FERIE ZIMOWE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKIERNIEWICACH 2019 r.
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza w czasie ferii zimowych na zajęcia adresowane do wszystkich dzieci z naszego miasta. Zapraszamy na spotkania z literaturą, warsztaty plastyczne, zgaduj-zgadule, gry i zabawy do Oddziału dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów,  Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33, Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerplatte 60 i do Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim w Filii nr 2 MBP
maja

30 maja 2019 roku w Filii nr 2 MBP w Skierniewicach przy ul. Reymonta 33 o godz. 10.00 odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci  spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim.

„Mała książka – wielki człowiek” - Projekt
kwietnia

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce
Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.
Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

FILIA NR 5 MBP - OGŁASZA 11. EDYCJĘ KONKURSU EKOLOGICZNEGO ,,NA RATUNEK ZIEMI"
kwietnia

1. Kto może wziąć w nim udział?
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

2. Jakie jest zadanie konkursowe?
Zadaniem uczestników jest dostarczenie zgłoszeniowej pracy plastycznej,
nawiązującej do tytułu konkursu. W I  etapie uczestnicy odpowiadać będą pisemnie na zestaw 25 pytań, w II etapie ustnie na 3 pytania
z wylosowanego zestawu.
3.   Ile jest czasu?
Do 17 kwietnia  2019 r. czekamy na prace plastyczne.
I etap – pisemny odbędzie się 24 kwietnia 2019
II etap – ustny i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2019 w  Filii nr 5
4. Potrzebujesz więcej informacji?

Regulamin konkursu i bibliografia dostępne są na stronie
www.mbp.skierniewice.pl oraz we wszystkich  placówkach MBP,
tel. 46 832 60 59.

Ten niesforny Emil - konkurs czytelniczy w Filii nr 2 MBP
marca

1. Kto może wziąć udział?
                 Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie
                 klas III – IV skierniewickich szkół podstawowych.

2. Jakie jest zadanie konkursowe?
                Zadaniem uczestników w I etapie konkursu będzie
                udzielenie odpowiedzi na zestaw 20 pytań.
                W II etapie uczestnicy odpowiadać będą na 3 pytania z
                wylosowanego zestawu.

3. Ile jest czasu?
                Na zgłoszenia czekamy do 30 marca 2019r.
                Eliminacje pisemne odbędą  się 4 kwietnia, etap ustny
                i rozstrzygnięcie nastąpi 11 kwietnia 2019 r. w Filii nr 2 .

4. Potrzebujesz więcej informacji?
               Regulamin konkursu i bibliografia dostępne są na
               stronie www.mbp.skierniewice.pl
               oraz w placówkach MBP, tel: (46) 832 47 94

Lekcje biblioteczne MBP
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława
  Reymonta zaprasza do udziału w organizowanych
  w jej placówkach lekcjach bibliotecznych. Celem
  zajęć jest zapoznanie uczestników z biblioteką,
  rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,
  utrwalenie nawyków kontaktu z książką oraz
  zapoznanie z warsztatem informacyjno-
  bibliograficznym.

Prosimy o wcześniejsze umówienie zajęć.

Melling David
Miś Tuliś idzie do przedszkola
Klaus Hagerup
O dziewczynce, która chciała ocalić książki