Wakacje w bibliotece

W czasie wakacji MBP zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne i literackie, pogadanki, gry i zabawy. Uczestnicy zajęć wprowadzeni zostali w magiczny świat Bliskiego i Dalekiego Wschodu, czytano bajki, układano i rozwiązywano rebusy, krzyżówki, zagadki, łamigłówki. Podczas bibliotecznych wędrówek dzieci wybrały się również z wizytą w kosmos.

Wakacje w Filii nr 2 przebiegały pod hasłem: ,,Collage, czyli 101 pomysłów na sztukę”. W zajęciach brały udział dzieci z półkolonii organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz uczestnicy indywidualni. Mali artyści mieli okazję zapoznać się z różnorodnością technik oraz materiałów plastycznych. Mogli również sprawdzić swoje umiejętności aktorskie wystawiając inscenizacje znanych baśni: „Kopciuszek”, „Kot w butach”, „ Czterej muzykanci z Bremy”. Proponowane pomysły na sztukę były dla uczestników sposobem na deszczowe lato.  Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały drobne upominki.