Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Dzień głośnego czytania
30
września

29 września z okazji Dnia Głośnego Czytania Filia nr 2 i Oddział dla Dzieci MBP zaprosiły dzieci z Przedszkola nr 1,  4,  8 i Milenium na spotkanie z książką. Mali czytelnicy śpiewali piosenki, z zainteresowaniem wysłuchali bajek Joanny Papuzińskiej i Czesława Janczarskiego a następnie wywiązała się dyskusja na temat przeczytanych bajek.

Przedszkolaki wysłuchały dwóch bajek Joanny Papuzińskiej: „Agnieszka opowiada bajkę” oraz „Placek Zgody i Pogody”.
W Oddziale dla Dzieci tegoroczne „święto” czytania zadedykowane było Czesławowi Janczarskiemu, twórcy postaci Misia Uszatka, ponieważ właśnie we wrześniu 2011 r. minęła setna rocznica urodzin pisarza.
W spotkaniach uczestniczyły 5 i 6 latki z Przedszkola nr 4 i Przedszkola Milenium, które poznały historię Misia Uszatka oraz wysłuchały kilku fragmentów przygód sympatycznego Misia. Dzieci ochoczo śpiewały słynną kołysankę z dobranocki a następnie słuchały misiowych opowieści.

 

Miś Uszatek ma już ponad 45 lat. Twórcami jego są poeta i bajkopisarz Czesław Janczarski oraz ilustrator Zbigniew Rychlicki. Początkowo Miś Uszatek gościł przede wszystkim w pisemku dla dzieci „Miś”, a po jakimś czasie stał się bohaterem dużej ilości książeczek, które zostały przetłumaczone na wiele języków. Jednak szczyt popularności Uszatek przeżywał w 1975 roku, kiedy to studio Małych Form Filmowych SE-MA-FOR w Łodzi, we współpracy z Telewizją Polską rozpoczęło produkcję lalkowego serialu z Misiem Uszatkiem w roli głównej, któremu swojego głosu użyczał Mieczysław Czechowicz. „Misia, co klapnięte uszko ma” od razu pokochały wszystkie dzieci. W szybkim tempie powstawały kolejne odcinki. Do 1987 roku powstały aż 104 filmowe przygody misia. 

 

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Piotr Borlik
Boska proporcja
Łukasz Orbitowski
Kult
Marie Benedict
Pokojówka miliardera
Mary Hollingsworth
Medyceusze