Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Dzień głośnego czytania
30
września

29 września z okazji Dnia Głośnego Czytania Filia nr 2 i Oddział dla Dzieci MBP zaprosiły dzieci z Przedszkola nr 1,  4,  8 i Milenium na spotkanie z książką. Mali czytelnicy śpiewali piosenki, z zainteresowaniem wysłuchali bajek Joanny Papuzińskiej i Czesława Janczarskiego a następnie wywiązała się dyskusja na temat przeczytanych bajek.

Przedszkolaki wysłuchały dwóch bajek Joanny Papuzińskiej: „Agnieszka opowiada bajkę” oraz „Placek Zgody i Pogody”.
W Oddziale dla Dzieci tegoroczne „święto” czytania zadedykowane było Czesławowi Janczarskiemu, twórcy postaci Misia Uszatka, ponieważ właśnie we wrześniu 2011 r. minęła setna rocznica urodzin pisarza.
W spotkaniach uczestniczyły 5 i 6 latki z Przedszkola nr 4 i Przedszkola Milenium, które poznały historię Misia Uszatka oraz wysłuchały kilku fragmentów przygód sympatycznego Misia. Dzieci ochoczo śpiewały słynną kołysankę z dobranocki a następnie słuchały misiowych opowieści.

 

Miś Uszatek ma już ponad 45 lat. Twórcami jego są poeta i bajkopisarz Czesław Janczarski oraz ilustrator Zbigniew Rychlicki. Początkowo Miś Uszatek gościł przede wszystkim w pisemku dla dzieci „Miś”, a po jakimś czasie stał się bohaterem dużej ilości książeczek, które zostały przetłumaczone na wiele języków. Jednak szczyt popularności Uszatek przeżywał w 1975 roku, kiedy to studio Małych Form Filmowych SE-MA-FOR w Łodzi, we współpracy z Telewizją Polską rozpoczęło produkcję lalkowego serialu z Misiem Uszatkiem w roli głównej, któremu swojego głosu użyczał Mieczysław Czechowicz. „Misia, co klapnięte uszko ma” od razu pokochały wszystkie dzieci. W szybkim tempie powstawały kolejne odcinki. Do 1987 roku powstały aż 104 filmowe przygody misia. 

 

Radka Trestikova
Osiem
Katarzyna Tubylewicz
Bardzo zimna wiosna
Anna Dziewit-Meller
Od jednego Lucypera
Anna Matwiejewa
Przełęcz Diatłowa. Tajemnica dziewięciorga
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę