Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Biblioteka kryminału” z Zygmuntem Miłoszewskim, prozaikiem, felietonistą, autorem scenariuszy. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2013 r., godz. 17.30, ul. Mszczonowska  43 a Podczas spotkania będzie można kupić książki autora.
Patronat nad projektem dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, TV Skierniewice, RSC i portalu skierniewickie.pl

Zygmunt Miłoszewski (ur. 1976 r.) – prozaik, felietonista, autor scenariuszy. Zadebiutował w 2004 r. na łamach „Polityki” opowiadaniem Historia portfela. Dwukrotnie zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru, nagrodę literacką przyznawaną za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną: w 2008 r. za Uwikłanie, w 2012 r. za Ziarno prawdy. W 2010 r. Jacek Bromski zrealizował film fabularny oparty na motywach  Uwikłania. Trwają także prace nad ekranizacją Ziarna prawdy.