Slalom poetycki - spotkanie z Elżbietą Pietrzak

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkania z piszącymi wiersze skierniewiczanami. Spotkania organizowane będą w ramach projektu „Slalom poetycki” w każdy drugi czwartek miesiąca. Gościem pierwszego spotkania będzie Elżbietą Pietrzak, które poprowadzi historyk i dziennikarz Łukasz Saptura. Zapraszamy 11 września o godz. 19.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Elżbieta Pietrzak zainteresowała się poezją mieszkając jeszcze w rodzinnych Zawadach, gdzie napisała pierwsze wiersze. Czytała polskich romantyków, którzy stali się dla niej inspiracją i wzorem. Swój talent poetycki rozwinęła w trakcie spotkań Skierniewickiego Zrzeszenia Poetów i Niepoetów.  Wiersz  „Pieta Oborska” został wydany w  zbiorze  „Wiadukt” w  2011 roku. W tym samym roku ukazał się jej pierwszy tomik poetycki  „Moje kwiaty”, kolejny - „Moje kwiaty II”  w 2012 roku. Obecnie pracuje nad trzecim tomikiem.