Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem, pisarzem fantasy. Spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Fantastyczna jesień” odbędzie się 16 października o godz. 19.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a. Na spotkaniu będzie można kupić książki autora.

Andrzej Pilipiuk, absolwent archeologii, bloger, publicysta i historyk-amator. Badacz historii miasteczka Wojsławice, regionalista. Mieszka w Krakowie. Autor blisko trzydziestu książek, zbiorów opowiadań, powieści, trylogii i cykli eksplorujących różne podgatunki fantastyki. Chętnie uprawia fantastykę historyczną i historie alternatywne, znany jest z humorystycznych parodii horrorów. Wydał m.in. Kroniki Jakuba Wędrowcza, Czarownika Iwanowa, Truciznę, cykl Oko jelenia, Szewca z Lichtenrade. Zdobywca nagrody im. J.A. Zajdla, czterokrotny laureat "Nautiliusa".

Patronat nad projektem „Fantastyczna jesień”,  dofinansowanym  ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Patronat medialny przyjęli : Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe: skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.