Slalom poetycki - spotkanie z Wiesławą Maciejak

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Wiesławą Maciejak, które poprowadzi Łukasz Saptura, dziennikarz i historyk. Spotkanie zorganizowane w ramach projektu Slalom poetycki odbędzie się 11 grudnia 2014 r. o godz. 19.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Wiesława Maciejak – skierniewiczanka od urodzenia, prozaiczka i poetka, literacko zadebiutowała w 2004 roku wspomnieniami Tak było w Skierniewicach, rok później wydała tomik poezji Moje niepokoje, kolejne jej wiersze ukazały się w antologii Skierniewickiego Zrzeszenia Poetów oraz Niepoetów Wiadukt (2011). Była wielokrotnie nagradzana w konkursie „Pamiętnik seniora” w Bydgoszczy, w 2006 roku została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie „Życie jest powieścią” organizowanym przez I Program Polskiego Radia za „Życie maszyny do szycia”. W 2013 roku opublikowała powieść ...a życie się toczy..., za którą otrzymała tytuł „Książka bez granic” przyznawaną przez polonijne czytelniczki na Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur” w Siedlcach. Od 10 lat pisze teksty do Kabaretu Spóźniony Zapłon, działającym przy Klubie Seniora „Zgoda”.