Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Wernisaż wystawy Danuty Wieczorek w MBP w Skierniewicach

26 czerwca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprosiła na wernisaż linorytów barwnych Danuty Wieczorek "Czytać pismo chmur".

Danuta Wieczorek - Urodzona w 1964 roku w Skierniewicach. Studia w latach 1983-1988 na Wydziale Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom w 1989 roku w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Bartczaka i w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego. Od 1990 roku pracuje na macierzystym wydziale, była asystentką prof. Andrzeja Łobodzińskiego w Pracowni Podstaw Kompozycji. Od 2001 roku prowadzi Pracownię Podstaw Kompozycji 1  na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Doktorat - 1996, habilitacja - 2002, od 2008 roku - profesor nadzwyczajny.
Uprawia twórczość w zakresie grafiki artystycznej, malarstwa, rysunku i poezji. Autorka dwudziestu indywidualnych wystaw grafiki i malarstwa a także architektonicznych realizacji malarskich i wydawniczych. Uczestniczyła dotąd w ponad siedemdziesięciu wystawach zbiorowych, konkursach i aukcjach sztuki. Jej prace, nagradzane w konkursach graficznych, znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych w Polsce i za granicą.

Olejnik Agnieszka
Odrobina magii
Śliwińska Monik
Panny z "Wesela". Siostry Mikołajczykówny i ich świat
Sepioło Mariusz
Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu
Czornyj Max
Bestia
Krall Maria
Synapsy Marii H.