Złoty Ekslibris dla MBP

Album Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. wydany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach otrzymał Nagrodę Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w kategorii „Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej”.

Jury Nagrody „Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego” obradujące pod przewodnictwem Barbary Czajki, przyznało nagrody w czterech kategoriach. Spośród 110 książek wydanych w roku 2012, które były dostępne w zbiorach WBP im. Józefa Piłsudskiego, nominowano 40 tytułów, a następnie nagrodzono 4 (wśród nich album wydany przez MBP w Skierniewicach)

Uzasadnienie:
W kategorii „Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej” jury nagrodziło Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. Publikacja na ponad 200 fotografiach i kartach pocztowych, poczynając od najstarszej fotografii z roku 1884, jest również dobrym przykładem lokalnej współpracy i pasji w przywracaniu pamięci o minionych dziesięcioleciach, odkrywania tą drogą przeszłości miasta, jego zabytków, codziennego życia mieszkańców. To także rozpoznanie historii wydawców pocztówek i przypomnienie efektów pracy autorów fotografii. Cieszy fakt, że inicjatorem i wydawcą jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach.