Już jest dodruk albumu!

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach z przyjemnością informuje, że właśnie ukazał się dodruk albumu Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r.
Chętnych do nabycia albumu (40 zł) zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach z przyjemnością informuje, że właśnie ukazał się dodruk albumu „Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r.”
Publikacja prezentuje 94 pocztówki i 127 fotografii dokumentujących historię Skierniewic. Jej powstanie zawdzięczamy kolekcjonerom, którzy nieodpłatnie użyczyli Bibliotece własne zbiory. W książce zostały również wykorzystane archiwalia ze zbiorów: Izby Historii Skierniewic, Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, Archiwum Państwowego w Grodzisku Mazowieckim, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Delegatury w Skierniewicach oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.
Bogactwo skierniewickich obrazów zostało uzupełnione krótkim wstępem traktującym o historii miasta oraz interesującym tekstem autorstwa Marii Anackiej – Łyjak „Dawna pocztówka skierniewicka”. Wstęp do albumu jest tłumaczony na język angielski.
Książka została wydana w kwietniu 2012 r. w tysięcznym nakładzie. Już w listopadzie tego samego roku cały nakład został wyczerpany. W kwietniu 2013 r. książka została wyróżniona przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi nagrodą „Złoty Ekslibris” za najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej.