Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach w ramach projektu Biblioteka Kryminału zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą, pisarką, scenarzystką, dokumentalistką specjalizującą się w tematyce kryminalnej. Impreza odbędzie się 22 października o godz. 17.30 w siedzibie Filii nr 1 MBP przy ul. Szarych Szeregów 6.

KATARZYNA BONDA
Autorka powieści kryminalnych Sprawa Niny Frank (2007), wydanej w 2011 jako Dziewiąta runa, Tylko martwi nie kłamią (2010), Florystka  (2012) i książek dokumentalnych: Polskie morderczynie (2008, wydana ponownie w  2013), Zbrodnia niedoskonała (2009). W latach 1998-2009 reporterka (m.in. „Newsweek”, „Wprost”, TVP i inne). Absolwentka UW (dziennikarstwo i nauki polityczne) oraz PWSFTviT w Łodzi (scenariopisarstwo). Stypendystka Scripteast. Absolwentka polskich i zagranicznych warsztatów pisarskich i workshopów dla scenarzystów. Nauczycielka kreatywnego pisania. Założycielka i dyrektor artystyczna szkoły oraz bazy twórców MASZYNA DO PISANIA. Pisze też scenariusze fabularne, dokumentalne, seriali.

Spotkanie zorganizowane jest w ramach projektu Biblioteka Kryminału. Patronat nad projektem dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, ITS, Dziennika Łódzkiego, TV Skierniewice, RSC, portali skierniewickie.pl i naszemiasto.pl.