"Grymasy Królewny Kasi"spektakl Teatru Maska z Krakowa

23 kwietnia 2014 r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Oddziale Dla Dzieci i Filii nr 2 MBP, odbędzie się spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa zatytułowany „Grymasy Królewny Kasi”.

To spektakl przedstawiony w baśniowej, atrakcyjnej dla dzieci formie. Zarówno postaci występujące w bajce, a więc Królewna, Król i Królewicz, ich stroje, jak i cała sceneria tworzą typowy klimat, niezmiennie kojarzący się dzieciom z miłymi i łagodnymi bajkami.
Główną postacią jest Królewna Kasia, która neguje wszelkie zasady grzeczności i dobrego wychowania. Grymaśna Królewna krzykiem i tupaniem nogami próbuje wymusić na otoczeniu spełnienie swych zachcianek. Zachowanie Królewny jest doskonałym przykładem dla małych widzów jak nie należy postępować. Dzieci mają możliwość zobaczenia z boku, jak bardzo niegrzeczne i sprawiające przykrość innym jest takie zachowanie.
Przedstawienie traktuje o grzeczności, dobrym wychowaniu i dobrych manierach. Pokazuje dzieciom jak ważne jest kontrolowanie własnych czynów i słów, jak miłe jest używanie czarodziejskich słów: „przepraszam”, „proszę”, „dziękuję”.
Jak każda bajka, widowisko  ma puentę. Jednak głównie jest to sympatyczna, cieplutka bajka, która na pewno zachwyci dzieci. A jeśli przy okazji wyciągną jakieś wnioski – to przecież tym lepiej.

Wychowanie dziecka powinno odbywać się poprzez działalność zabawową i twórczą. Również przedstawienia teatralne pomagają dzieciom odkrywać i tworzyć samego siebie.