"AKADEMIA RODZICA"-„Biblioteka młodego czytelnika”

Zapraszamy młodych czytelników do udziału w zajęciach literacko-plastycznych „Biblioteka młodego czytelnika” w ramach miejskiego projektu „Akademia Rodzica”. Warunkiem korzystania z „Biblioteki młodego czytelnika” jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej MBP w Skierniewicach. W zajęciach mogą brać udział: dzieci od 3 do 4 roku życia (pod opieką rodziców lub opiekunów), dzieci w wieku 5-10 lat. Rodziców, którzy są zainteresowani projektem „Biblioteka młodego czytelnika” prosimy o zgłaszanie uczestnictwa dziecka do godziny 18 w piątek poprzedzający zajęcia we właściwej placówce (Oddział dla Dzieci lub Filia nr 2).

Regulamin :

Akademia Rodzica
1. Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach proponuje młodym czytelnikom udział w zajęciach literacko – plastycznych „Biblioteka młodego czytelnika” w ramach miejskiego projektu „Akademia Rodzica”.
2. Warunkiem korzystania z „Biblioteki młodego czytelnika” jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej MBP w Skierniewicach.
3. Cele zajęć:
           - popularyzacja literatury dla dzieci i młodzieży,
              - rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności dzieci.,
           - popularyzacja biblioteki w środowisku.
4. W zajęciach mogą brać udział:
           - dzieci od 3 do 4 roku życia pod opieką rodziców lub opiekunów,
           - dzieci w wieku 5- 10 lat.
5. Zajęcia prowadzone są w grupach liczących 10 osób.
6. Rodziców, którzy są zainteresowani Projektem „Biblioteka młodego czytelnika” prosimy o zgłaszanie uczestnictwa dziecka do godziny 18 w piątek poprzedzający zajęcia we właściwej placówce (Oddział dla Dzieci lub Filia nr 2).
7. Dzieci mogą korzystać z oferty bibliotecznej w następujących placówkach:
            - w Oddziale dla Dzieci MBP przy ul. Szarych Szeregów 6
              w godzinach 11.00 – 13.00,
            - w Filii nr 2 MBP przy ul. Reymonta 33
            -  godzinach 11.00 – 13.00.

Oddział dla Dzieci MBP przy ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60, e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl

04.10. – „Jesienne kolory, smaki i zapachy”- czytanie wierszy o jesieni. „Jesienne bukiety” – zajęcia plastyczne.

18.10.– „Podróż do Książkolandii”- czytanie baśni ze zbioru „Cztery pory baśni: Jesień”. „Pejzaż jesienny” – zajęcia plastyczne.

15.11. – „Mój przyjaciel Muminek”– czytanie fragmentów książki „Opowiadania z Doliny Muminków”. „Portret ulubionego Muminka” – zajęcia plastyczne.

22.11.– „Święto Pluszowego Misia”– czytanie fragmentów książki „Miś Paddington”. Zakładka do książki – zajęcia plastyczne.

06.12. – „Czar Bożego Narodzenia”– czytanie fragmentów książki „Rok Polski”. „Moja choinka jest najpiękniejsza” – zajęcia plastyczne.

Filia nr 2 MBP  przy ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, e-mail_ filia_2@mbp.skierniewice.pl

11.10. -  „Mapy z naszej wyobraźni” -  wykonanie mapy krainy fantasy (zajęcia plastyczne).

25. 10. -  „Pudełko pełne niespodzianek” – wykonywanie pudełek na biżuterię (zajęcia plastyczne).

22.11.- „Kwiaty Meksyku” – tworzenie kwiatów kaktusów (zajęcia plastyczne).

13.12.- „Ryżowe obrazki” – tworzenie obrazków z wykorzystaniem ryżu (zajęcia plastyczne).