Wydarzenia dla dzieci

TYDZIEŃ BIBLIOTEK W FILII NUMER 2 - Biblioteka Kryminału
Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Filii nr 2 przebiegał pod hasłem : „ Biblioteka kryminału”.8 maja miało miejsce spotkanie z Przemysławem Horodeckim – technikiem kryminalistyki, pracownikiem Komendy Policji w Skierniewicach. W trakcie pokazu oraz pogadanki uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 mieli okazję zobaczyć w jaki sposób przebiega zabezpieczanie śladów przestępstwa. Nie zabrakło również zagadek, łamigłówek oraz zajęć plastycznych. W zajęciach uczestniczyły dzieci  z przedszkoli nr 3 i nr 8. Zadaniem dzieci było  wspólne wykonanie portretu detektywa. Za dobrze wykonaną pracę, a także prawidłowo rozwiązane zagadki przedszkolaki otrzymały licencję detektywa.10 maja gościem Filii nr 2 był Zbigniew Caban inspektor Straży Miejskiej w Skierniewicach, który dzieciom z Przedszkola nr 10 czytał fragmenty książki : „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”. Uczniowie ze SP nr 1 obejrzeli  prezentację  multimedialną: „Galeria detektywów”, przybliżającą sylwetki detektywów znanych z literatury dziecięcej i młodzieżowej.