Wydarzenia dla dzieci

TYDZIEŃ BIBLIOTEK - FILIA NUMER 4
  Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Filii nr 4 MBP przebiegał pod hasłem „Biblioteka    kryminału”. 10 maja miało miejsce spotkanie z Joanną Młynarczyk redaktorem  Głosu  Skierniewic i okolic. Spotkaliśmy się z drugoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 7 i po przeczytaniu bajki „ Wdzięczny zając ” dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanej treści.13 maja odwiedził nas Teatr Wielkie Koło. Spektakl pt „Magiczna Trupa Robinsona Bluesa”, to magiczna historia ojca Robinsona, który wraz z synem Kosmą oraz Marantą tworzy teatralną trupę wędrującą po świecie…. Poznajemy ich w trakcie kolejnej wyprawy, podczas której – w swoim teatrze – opowiadają przygody żabiej królewny Rechotynki, perypetie żabiego królestwa, któremu zagraża groźny potwór  Żabożarłok. Wszystko opowiedziane zastało w planie żywym oraz lalkowym i przy wpadającej w ucho muzyce bluesowej . Spektakl obejrzały dzieci z Przedszkola nr 5 na Rawce.