Wydarzenia dla dzieci

"Biblioteczny detektyw" w Oddziale dla Dzieci
Wakacyjne zajęcia prowadzone w Oddziale dla Dzieci realizowane były w ramach projektu „Biblioteka kryminału”. Głównym celem była popularyzacja literatury przygodowo-detektywistycznej, rozwijanie wyobraźni i postaw twórczych. W czasie pierwszego miesiąca wakacji czytane były fragmenty książek w ramach „Cała Polska czyta dzieciom”, m.in. ”Tajemnica biblioteki”- Martina Widmarka, „Detektyw Pozytywka”- Grzegorza Kasdepke. Po przeczytanym fragmencie książki mali artyści wykonywali portret detektywa, sporządzali portret pamięciowy przestępcy i pisali opowiadanie detektywistyczne, a na koniec rozwiązywali rebusy i krzyżówki.Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima i dlatego w drugim miesiącu wakacji spotkania z dziećmi były poświęcone życiu i twórczości tego wspaniałego poety, twórcy pięknych i zabawnych wierszyków dla najmłodszych. Czytane były fragmenty książki Agnieszki Frączek „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą, jak również wiersze ”Lokomotywa”, „Okulary”. W czasie zajęć dzieci malowały przyrodę, wykonywały ilustrację do wierszy i robiły figurki zwierząt z gipsu.