Wydarzenia dla dzieci

„Magiczny miód” - Teatr Lalek „Igraszka”

17 maja 2022 roku do Przedszkoli wraz z aktorami Teatru Lalek „Igraszka” zawitali mali bohaterowie Bajki „Magiczny miód”. Miś Maciuś z przyjacielem królikiem Kleofasem próbują zdobyć lekarstwo dla chorej mamy misia, którym jest magiczny miód. Gdy przyjaciele docierają do królowej pszczół, okazuje się, że miodu jest bardzo mało a to za sprawą zanieczyszczonego środowiska. Spektakl promuje działania proekologiczne, pomaga dzieciom zrozumieć świat natury i zachodzące w nim zależności. Spektakle obejrzały dzieci z Przedszkola nr 1, 2 i 13. Spektakle odbyły się w ramach projektu „O pszczołach klimatycznie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.