Wydarzenia dla dzieci

Oddział dla Dzieci MBP - spotkanie z pszczelarzem

Kim są królowa-matka, trutnie i robotnice? Na czym polega ich praca w ulu? Jak się porozumiewają i jak bronią gniazda przed wrogami? Na te i wiele innych pytań odpowiadał Mariusz Wasiak - pszczelarz z zamiłowania, który przeniósł dzieci w sam środek miniaturowego świata pszczół. Pan przczelarz opowiedział o zwyczajach tych pożytecznych owadów, funkcjach jakie pełnią w środowisku przyrodniczym a także o obowiązkach posiadacza pasieki. Oprócz wiedzy jaką uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 i nr 9 zdobyli podczas spotkania, mogli również zajrzeć do wnętrza ula - odszukać królową i poobserwować rój z bliska. Na zakończenie spotkania pan pszczelarz podarował dzieciom woskowe świece oraz miód z własnej pasieki.Spotkanie odbyło się w ramach projektu „O pszczołach klimatycznie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda życie pszczół?