Wydarzenia dla dzieci

Pogadanka "Pszczoły – owady społeczne" w Oddziale dla Dzieci MBP

6-latki z Przedszkola nr 4 wzięły udział w pogadance "Pszczoły – owady społeczne", którą przeprowadziła pani Agnieszka Pruszkowska z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Służąc swoją ogromną wiedzą i zaangażowaniem, w bardzo przystępny sposób przedstawiła dzieciom wiele cennych informacji na temat pszczół i pszczelarstwa. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi jak wygląda i dlaczego warto mieć w ogródku pszczeli domek, że nie należy obawiać się pszczół, ponieważ nie są one agresywne, jak również że dzięki ich pracy możemy cieszyć się z urodzaju owoców i warzyw w naszych ogrodach. Oprócz garści wiedzy przedszkolaki mogły obejrzeć różnego rodzaju akcesoria pszczelarskie, przymierzyć kapelusz czy kombinezon pszczelarski.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu ,,O pszczołach klimatycznie" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.