Wydarzenia

Wernisaż wystawy „Z drugiej strony zdjęcia - współpraca fotografów z litografami w XIX w.”

W środę 3 kwietnia w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się wernisaż wystawy „Z drugiej strony zdjęcia - współpraca fotografów z litografami w XIX w.” z kolekcji Andrzeja Piotrowskiego. Podczas spotkania Andrzej Piotrowski, min. wykładowca historii fotografii, opowiadał o współpracy fotografów z litografami w XIX wieku, w skrócie przedstawił historię zakładów fotograficznych i litograficznych w tym okresie. Właściciel kolekcji pokazał perełki  fotograficzne ze swojej kolekcji a zgromadzona publiczność mogła im się dokładnie przyjrzeć. Ciekawemu wykładowi o zabytkowych winietach i fotografiach towarzyszył pokaz ok. 2 tys. slajdów XIX-wiecznych zdjęć ze zbiorów naszego gościa.
Wystawę można oglądać w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.