Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim

25 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach gościła Zygmunta Miłoszewskiego, prozaika, felietonistę, autora scenariuszy. Dwukrotnego zdobywcy Nagrody Wielkiego Kalibru, nagrody literackiej przyznawanej za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną: w 2008 r. za Uwikłanie, w 2012 r. za Ziarno prawdy. W 2010 r. Jacek Bromski zrealizował film fabularny oparty na motywach „Uwikłania”. Obecnie trwają prace nad ekranizacją Ziarna prawdy. Podczas spotkania, które odbyło się w ramach projektu „Biblioteka kryminału”,  można było kupić książki autora i zdobyć jego autograf.
Patronat nad projektem dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, TV Skierniewice, RSC i portalu skierniewickie.pl