Spotkanie z Dariuszem Chęcielewskim, biegłym sądowym

9 maja Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła na kolejną odsłonę projektu „Biblioteka Kryminału”. W tym dniu gościliśmy Dariusza Chęcielewskiego, biegłego sądowego. Pan Dariusz opowiadał o swojej  fascynacji  zagadnieniami kryminalistyki.  Przybliżył zebranym w jaki sposób bada się autentyczność dokumentów i banknotów oraz  jak się je zabezpiecza przed fałszerstwem. Odpowiadając na pytania, wyjaśnił na co zwraca się uwagę badając pismo ręczne, jak ważna jest wielkość pisanych znaków, kąt pochylenia pisma, tempo i nacisk podczas pisania oraz sposób łączenia liter. Wyjaśnił, że podczas badania można ustalić czy pismo jest osoby lewo czy praworęcznej. Zebrani zadawali pytania a Dariusz Chęcielewski chętnie udzielał odpowiedzi.
Patronat nad projektem dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, TV Skierniewice, RSC i portalu skierniewickie.pl