Prus i matematyka-finał konkursu

We wtorek 25 czerwca podczas trwającego w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa Szkolnego Festiwalu Nauki i Talentów laureaci konkursu matematycznego „Prus i matematyka” otrzymali nagrody.

Komisja oceniająca prace przyznała dwa miejsca pierwsze: Tomaszowi Klepaczce i Karolowi Konopackiemu z LO im. B. Prusa. Agata Gacia z ZSZ nr 3 zajęła drugie miejsce. Uczennica I klasy LO im. B. Prusa, Daria Stosur zajęła trzecie miejsce.

„Prus i matematyka” to pierwsza edycja konkursu matematycznego, który ma popularyzować matematykę nauczaną współcześnie oraz upowszechniać wiedzę o matematyce nauczanej w czasach młodości  Bolesława Prusa. Uczestnicy konkursu rozwiązywali  zadania z „Algebry” z 1859 r. oraz zadania, które Prus rozwiązywał już jako dorosły człowiek, zamieszczane w czasopiśmie „Wędrowiec”. Warto pamiętać o tym, że  patron skierniewickiego Liceum Ogólnokształcącego - Bolesław Prus to nie tylko literat, ale również niespełniony matematyk.

Organizatorami konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta, Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa oraz Muzeum Historyczne m.st. Warszawy.
Patronat nad konkursem „Prus i matematyka” przyjął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski.