Akademia Jedi - warsztaty sztuk walki mieczem świetlnym

Uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach zapoznali się z techniką posługiwania się świetlnym mieczem pod okiem rycerzy z Akademii Jedi. Nowych rekrutów do walki z siłami Ciemnej Strony Mocy przygotowywali członkowie Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Gwiezdnych Wojen "UTAPAU". A wszystko to działo się w Filii nr 5 MBP w ramach projektu "Fantastyczna jesień".

Patronat nad tym projektem, dofinansowanym  ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Patronat medialny przyjęli : Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe: skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.