Finał Fantastycznej jesieni i „Tercet” Mrożka w wykonaniu Grupy Banana Perwers

W piątkowy wieczór (7 listopada) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyła się finałowa impreza „Fantastycznej jesień”, projektu dofinansowanego ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.
Izabela Strączyńska, dyrektor MBP, w kilku zdaniach podsumowała projekt: „Celem Fantastycznej jesieni była popularyzacja biblioteki jako tzw. trzeciego miejsca, kluczowego dla nieformalnego życia społecznego poprzez: spotkania autorskie, projekcje filmowe, warsztaty, wykłady, noc w bibliotece, wystawy, gry miejskie, konkursy. Bogactwem form Biblioteka dotarła do szerokiej grupy odbiorców, zaprezentowała różnorodność rodzajów aktywności, proponując szereg ciekawych inicjatyw, zachęciła do wyjścia z domu. We wszystkich imprezach zorganizowanych przez bibliotekę uczestniczyło 3680 osób”.
Wieczór uświetnił występ Grupy Teatralnej Banana Perwers ze sztuką „Tercet” Sławomira Mrożka (wyst. Sarr Dudkiewicz, Patryk Kwaśniewski i Krzysztof Szabat) oraz minirecital Dominiki Dawidowicz „Ina Kokaina” przy akompaniamencie Włodzimierza Stefanowicza (autor muzyki) do tekstów Michała Łukasiewicza.
Rozstrzygnięto również konkurs internetowy dotyczący literatury fantasy, książki z autografami autorów otrzymały  Amanda Borowińska i Wioletta Bojke.

Patronat nad projektem „Fantastyczna jesień”,  dofinansowanym  ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa łódzkiego, objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Patronat medialny przyjęli : Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe:  skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.