"Prus i matematyka", 3. edycja konkursu matematycznego

3. edycja konkursu matematycznego „Prus i matematyka” odbyła się 11 kwietnia 2015 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Skierniewicach.
Organizatorami konkursu są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach oraz Muzeum Historyczne m. st. Warszawy.
Konkurs ten popularyzuje matematykę nauczaną współcześnie oraz upowszechnia wiedzę o matematyce nauczanej w czasach młodości Bolesława Prusa. Młodzież rozwiązywała zadania z „Algebry” z 1859 r. oraz zadania, które Prus rozwiązywał już jako dorosły człowiek, zamieszczane w czasopiśmie „Wędrowiec”.
W konkursie wzięło udział 21 uczniów skierniewickich szkół ponadgimnazjalnych: ZSZ nr 1, ZS nr 3, LO im. B. Prusa i  Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego.
Finalistów poznamy i nagrodzimy podczas Szkolnego Festiwalu Nauki i Talentów 23 czerwca 2015 r.

Zdjęcia 1-4 MBP, 5-13 Joanna Młynarczyk (Głos Skierniewic i Okolicy)