Projekcja filmu "Gottland"

W ramach projektu „15:10 do Skierniewic. 2. Festiwal reportażu” odbyła się projekcja filmu „Gottland”, seria dokumentalnych epizodów opartych na bestsellerowym zbiorze reportaży Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem. Zainspirowani książką dokumentaliści, studenci słynnej praskiej szkoły filmowej FAMU, z wnikliwością przyglądają się powojennej Czechosłowacji i Czechom. Przed filmem prelekcja Grzegorza Pieńkowskiego - przewodniczącego Polskiej Federacji DKF.

Nad projektem „15:10 do Skierniewic. 2. Festiwal reportażu” dofinansowanym ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, patronat medialny przyjęli: Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe: Skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.