Aktualności

Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
28
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach otrzymała w tym roku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 15 000 zł na realizację zadania „Biblioteka kryminału”, realizując w ten sposób ministerialny program „Promocja literatury i czytelnictwa”.

Czytaj więcej >>
„Biblioteka kryminału” – konkurs
24
marca

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza skierniewiczan do udziału w konkursie związanym z projektem „Biblioteka kryminału”. Od 2 kwietnia do 1 grudnia 2013 r. na stronie internetowej MBP będzie zamieszczane pytanie dotyczące literatury kryminalnej. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres bibliobus@mbp.skierniewice.pl do 10 dnia każdego miesiąca. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Czytaj więcej >>
Orange dla bibliotek
21
marca

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach po raz kolejny bierze udział w programie „Orange dla bibliotek”. Od Fundacji Orange pozyskaliśmy 11 880,34 zł, które przeznaczymy na edukację oraz popularyzację zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Biblioteki.

Czytaj więcej >>
MAK+ prezentacja programu bibliotecznego
13
marca

13 marca 2013 r. bibliotekarze powiatu skierniewickiego wzięli udział w prezentacji programu bibliotecznego MAK+ , przygotowanej przez pracowników warszawskiego oddziału Instytutu Książki.
Spotkanie miało miejsce w nowej siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Kawęczynie.

Czytaj więcej >>
Wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej
28
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Historyczne wędrówki z biblioteką 2012” na działania popularyzujące książkę i wiedzę historyczną, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.

Czytaj więcej >>
Elektroniczna karta biblioteczna
27
lutego

Od stycznia 2013 r. elektroniczna karta biblioteczna uprawnia
do korzystania z następujących placówek
Miejskiej Biblioteki Publicznej:
Biblioteki głównej mieszczącej się przy ul. Mszczonowskiej 43 a
oraz Filii nr 1 i Oddziału dla Dzieci mieszczących się
przy ul. Szarych Szeregów 6.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Katarzyną Gacek i Agnieszką Szczepańską
26
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Biblioteka kryminału” z Katarzyną Gacek i Agnieszką Szczepańską, autorkami m.in. Zielonego trabanta, Zabójczego spadku uczuć,  Maga i diabła, Wisielca i księżyca. Podczas spotkania będzie można kupić książki autorek. Zapraszamy 27 lutego o godz. 17.30 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Czytaj więcej >>
Darek Foks w Trójce
25
lutego

Wszystkich zainteresowanych najnowszą książką Darka Foksa Kebab Meister z radością informujemy, że będzie można jej posłuchać w radiowej Trójce od 25 lutego o godz. 20.50.

Czytaj więcej >>
Ferie w Bibliotece 2013
11
lutego

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58,zajęcia rozpoczynają się o godz. 12.00
Filia nr 2, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00
Filia nr 4, ul. Berlinga 2, tel. 46 833 10 23, zajęcia rozpoczynają się o godz. 12.00
Filia nr 5, al. Niepodległości 4, tel. 46 832 60 59, zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00

Czytaj więcej >>
Kartki z poróży - pocztówki z kolekcji Jana Chlebnego
26
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy „Kartki z podróży  - pocztówki z kolekcji Jana Chlebnego”. Jan Chlebny (1949-2006) był historykiem, nauczycielem, kolekcjonerem pocztówek. Jego pasja kolekcjonerska dotyczyła w sposób szczególny pocztówek z regionu, czyli Łowicza, Skierniewic, Kutna i Gostynina. Spotkanie odbędzie się 26 stycznia 2013 r. o godzinie 12.00 w Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

 

Czytaj więcej >>
Prus i matematyka - zmiana terminu zgłoszeń na konkurs
15
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach oraz Muzeum Historyczne m. st. Warszawy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie matematycznym „Prus i matematyka”. Zgłoszenia szkół, które chcą wziąć udział w konkursie będą przyjmowane drogą elektroniczną  (e-mail: lo.prus.skierniewice@interia.eu) do 15 stycznia 2013 r. Regulamin konkursu i zadania, z którymi uczniom przyjdzie się zmagać zamieszczone są na wspomnianej już stronie internetowej www.loprus.pl w zakładce „Konkurs matematyczny”

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Darkiem Foksem
11
stycznia

Wydawnictwo Korporacja Ha!art, Młodzieżowe Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie Darka Foksa promujące jego nowe książki Kebab Meister i Liceum. Spotkanie odbędzie się 11 stycznia o godz. 19.00 w galerii Młodzieżowego Centrum Kultury w Skierniewicach przy ul. Reymonta 33.

Czytaj więcej >>
XIV Zimowy Salon Sprzedaży
06
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Skierniewicach zaprasza na wystawę "XIV Zimowy Salon Sprzedaży" malarstwo, rysunek, grafika. Wystawa czynna jest od 7 do 30 grudnia 2012 r. w godzinach pracy biblioteki.
Prezentowane na wystawie obrazy można również zakupić.

 

Autorzy prac prezentowanych na „XIV Zimowym Salonie Sprzedaży”

Szymon ADAMCZEWSKI, Michał BERNAT, Jakub BŁAŻEWSKI, Daniel CYBULA, Dominika FEDEROWICZ, Marian GROCHOWSKI, Damian IDZIKOWSKI, Piotr KONDRAD, Bożena KUZIO-BILSKA, Jarosław LEWERA, Hanna ŁUCZAK, Stanisław ŁUCZAK, Monika MAC, Barbara GUZIK-OLSZYŃSKA, Agata OLSZYŃSKA, Zbigniew OSIŃSKI, Monika PAKUŁA Anna POKORA, Janusz RACZKIEWICZ, Krystyna RACZKIEWICZ, Szymon SOBCZAK, Małgorzata STEBART, Paulina TKACZ, Zdzisław WALTER, Agata WIECZOREK, Marlena WOJNICZ, Martyna WOLNA, Kacper ZAGDAN

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Arturem Andrusem
05
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Arturem Andrusem, artystą multimedialnym. Poetą, felietonistą, autorem tekstów piosenek, artystą kabaretowym, komentatorem „Szkła kontaktowego”. Autorem książek: Każdy szczyt ma swój Czubaszek, Blog osławiony między niewiastami, Bzdurki czyli bajki dla dzieci i innych. Podczas spotkania będzie można kupić książki autora. Zapraszamy 5 grudnia o godz. 17.30 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej  43a. fot. Jola Lipka
 

Czytaj więcej >>
Skumbrie w tomacie
27
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wieczór poezji „Skumbrie w tomacie”. Usłyszymy poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu aktora Teatru Nowego Dymitra Hołówki i Włodzimierza Galickiego, autora scenariuszy. Na klarnecie zagra Artur Modrzejewski.
Spotkanie odbędzie się 27 listopada  2012 r. o godzinie 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowska 43a. Wstęp wolny.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z księdzem Bonieckim
21
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim, filarem Tygodnika Powszechnego, towarzyszem wielu podróży Jana Pawła II,  autorem licznych publikacji oraz autorytetem nie tylko dla katolików. Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Rzadkowolska. Podczas spotkania będzie można kupić książki księdza Adama Bonieckiego. Zapraszamy 21 listopada o godz. 17.30 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej  43a. fot. Grażyna Makara

Czytaj więcej >>
Konkurs - głosowanie internautów
20
listopada

W związku z całkowitą modernizacją strony internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej głosowanie internautów na prace w konkursie "Zdarzyło się w Skierniewicach" będzie możliwe od 22 listopada 2012 r.

Czytaj więcej >>
Materiały do słownika historyczno – geograficznego miejscowości powiatu skierniewickiego od 1867 r.
08
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna, Izba Historii Skierniewic i Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic zapraszają na promocję książki dr. Jana Józefeckiego Materiały do słownika historyczno – geograficznego miejscowości powiatu skierniewickiego od 1867 r. Książka wydana została przy wsparciu Łódzkiego Domu Kultury w ramach projektu „Wydarzenia artystyczne oraz edukacja w instytucjach kultury”.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a, podczas którego autor będzie rozdawał swoją książkę.

Czytaj więcej >>
MegaMatma uczy w bibliotece
07
listopada

Uczysz się w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole średniej? A może szykujesz się na studia? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej i bezpłatnie skorzystaj z e-zasobów z matematyki. Firma MegaWiedza Sp. z o.o. we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) prowadzą pilotażowy projekt „MegaMatma uczy w bibliotece”. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach znalazła się wśród beneficjentów projektu. MegaMatma dostępna na komputerach MBP to możliwość rozwiązywania testów i arkuszy maturalnych online, powtarzania materiału z poprzednich lat, przypomnienia wzorów i definicji.

Zapraszamy do naszych placówek.

 

Czytaj więcej >>
Świąteczne inspiracje
30
października

Filia nr 5 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do lat 15. Wykonane prace (techniką dowolną) prosimy przynosić do 15 grudnia 2012 r. do Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4 (budynek CKU). Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w siedzibie biblioteki 18 grudnia 2012 r. o godz.10.00.

Czytaj więcej >>