Aktualności

Zbrodnia na ekranie
07
maja

7 maja o godz. 20.15 Miejska Biblioteka Publiczna i Dyskusyjny Klub Filmowy „Eroica” zapraszają do kina Polonez na projekcję filmu „Uwikłanie” w reż. Jacka Bromskiego.Będzie to kolejny film wyświetlany w ramach projektu „Biblioteka kryminału”.
Cena biletu 12 zł.
Patronat nad projektem „Biblioteka kryminału” dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, ITS, Dziennik Łódzki, TV Skierniewice, RSC, portalu skierniewickie.pl i Nasze Miasto.

Czytaj więcej >>
Tydzień Bibliotek
06
maja

Już po raz dziesiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał będzie  ph. „Biblioteka kryminału” od 6 do 11 maja.
Podczas spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej z autorami książek kryminalnych, specjalistami i ekspertami kryminalistyki, biegłym sądowym, policjantami będziemy tropić tajemnice zbrodni, dowiemy się co nieco o kryminalistyce, i w jaki sposób przyczynia się ona do ujęcia sprawców, zajrzymy do „walizki technika kryminalistycznego”, zobaczymy, jak zabezpiecza się odciski palców, spróbujemy skonfrontować pracę prawdziwego praskiego gliniarza z fikcją literacką i filmową.
Organizatorzy zapraszają na wielką gratkę dla miłośników kryminału i nie tylko!

Czytaj więcej >>
Konkurs
01
maja

Zapraszamy do drugiej odsłony konkursu internetowego w ramach projektu "Biblioteka kryminału".

Proszę wymienić tytuły przynajmniej trzech powieści, których bohaterem jest Harry Hole.

Na odpowiedzi czekamy do 10 maja  2013 r. (bibliobus@mbp.skierniewice.pl).

Zwyciężczynią kwietniowej odsłony konkursu w ramach „Biblioteki kryminału” została Magdalena Pąśko.

 

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim
25
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Biblioteka kryminału” z Zygmuntem Miłoszewskim, prozaikiem, felietonistą, autorem scenariuszy. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2013 r., godz. 17.30, ul. Mszczonowska  43 a Podczas spotkania będzie można kupić książki autora.
Patronat nad projektem dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, TV Skierniewice, RSC i portalu skierniewickie.pl

 

Czytaj więcej >>
Złoty Ekslibris dla MBP
25
kwietnia

Album Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. wydany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach otrzymał Nagrodę Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w kategorii „Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej”.

Czytaj więcej >>
Zbrodnia na ekranie
23
kwietnia

23 kwietnia o godz. 20.30 Miejska Biblioteka Publiczna i Dyskusyjny Klub Filmowy „Eroica” zapraszają do kina Polonez na projekcję filmu „Hitchcock” (reż. Sacha Gervasi). Będzie to pierwszy film wyświetlany w ramach projektu „Biblioteka kryminału”. Cena biletu 12 zł.
Patronat nad projektem „Biblioteka kryminału” dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Projekt ten został objęty patronatem medialnym Głosu Skierniewic i Okolicy, ITS, Dziennik Łódzki, TV Skierniewice, RSC, portalu skierniewickie.pl i Nasze Miasto.

Czytaj więcej >>
Darek Foks nominowany do Silesiusa
22
kwietnia

Tomik poetycki Liceum Darka Foksa został nominowany do prestiżowej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.
Książkę wydano we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i Młodzieżowym Centrum Kultury.

Czytaj więcej >>
Na ratunek Ziemi
22
kwietnia

Filia nr 5 MBP ogłasza II etapowy konkurs ekologiczny „Na ratunek Ziemi”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów skierniewickich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do 12 kwietnia 2013 roku do organizatora konkursu plakatu o dowolnej tematyce ekologicznej.

Czytaj więcej >>
Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
21
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach otrzymała  dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup sprzętu komputerowego, urządzeń peryferyjnych i sprzętu audiowizualnego do pracy z czytelnikiem.. Biblioteka otrzymała 100 000 zł na realizację zadania „A bibliotek@?” w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury”.

Czytaj więcej >>
„Biblioteka kryminału” – pytanie konkursowe
02
kwietnia

W związku ze spotkaniem autorskim z Zygmuntem Miłoszewskim, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 25 kwietnia 2013 r. pierwsze pytanie w naszym konkursie dotyczy jego twórczości.

Jak nazywa się prokurator, główny bohater powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Uwikłanie” i „Ziarno prawdy”?

Na odpowiedzi czekamy do 10 kwietnia 2013 r. (bibliobus@mbp.skierniewice.pl).

Czytaj więcej >>
Wernisaż wystawy "Z drugiej strony zdjęcia - współpraca fotografów z litografami w XIX w.
01
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy „Z drugiej strony zdjęcia - współpraca fotografów z litografami w XIX w.” z kolekcji Andrzeja Piotrowskiego. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia  2013 r. o godzinie 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Czytaj więcej >>
Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
28
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach otrzymała w tym roku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 15 000 zł na realizację zadania „Biblioteka kryminału”, realizując w ten sposób ministerialny program „Promocja literatury i czytelnictwa”.

Czytaj więcej >>
„Biblioteka kryminału” – konkurs
24
marca

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza skierniewiczan do udziału w konkursie związanym z projektem „Biblioteka kryminału”. Od 2 kwietnia do 1 grudnia 2013 r. na stronie internetowej MBP będzie zamieszczane pytanie dotyczące literatury kryminalnej. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres bibliobus@mbp.skierniewice.pl do 10 dnia każdego miesiąca. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Czytaj więcej >>
Orange dla bibliotek
21
marca

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach po raz kolejny bierze udział w programie „Orange dla bibliotek”. Od Fundacji Orange pozyskaliśmy 11 880,34 zł, które przeznaczymy na edukację oraz popularyzację zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Biblioteki.

Czytaj więcej >>
MAK+ prezentacja programu bibliotecznego
13
marca

13 marca 2013 r. bibliotekarze powiatu skierniewickiego wzięli udział w prezentacji programu bibliotecznego MAK+ , przygotowanej przez pracowników warszawskiego oddziału Instytutu Książki.
Spotkanie miało miejsce w nowej siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Kawęczynie.

Czytaj więcej >>
Wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej
28
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Historyczne wędrówki z biblioteką 2012” na działania popularyzujące książkę i wiedzę historyczną, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.

Czytaj więcej >>
Elektroniczna karta biblioteczna
27
lutego

Od stycznia 2013 r. elektroniczna karta biblioteczna uprawnia
do korzystania z następujących placówek
Miejskiej Biblioteki Publicznej:
Biblioteki głównej mieszczącej się przy ul. Mszczonowskiej 43 a
oraz Filii nr 1 i Oddziału dla Dzieci mieszczących się
przy ul. Szarych Szeregów 6.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Katarzyną Gacek i Agnieszką Szczepańską
26
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Biblioteka kryminału” z Katarzyną Gacek i Agnieszką Szczepańską, autorkami m.in. Zielonego trabanta, Zabójczego spadku uczuć,  Maga i diabła, Wisielca i księżyca. Podczas spotkania będzie można kupić książki autorek. Zapraszamy 27 lutego o godz. 17.30 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Czytaj więcej >>
Darek Foks w Trójce
25
lutego

Wszystkich zainteresowanych najnowszą książką Darka Foksa Kebab Meister z radością informujemy, że będzie można jej posłuchać w radiowej Trójce od 25 lutego o godz. 20.50.

Czytaj więcej >>
Ferie w Bibliotece 2013
11
lutego

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58,zajęcia rozpoczynają się o godz. 12.00
Filia nr 2, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00
Filia nr 4, ul. Berlinga 2, tel. 46 833 10 23, zajęcia rozpoczynają się o godz. 12.00
Filia nr 5, al. Niepodległości 4, tel. 46 832 60 59, zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00

Czytaj więcej >>